Propozice k závodu Šnek Race 2022

Startovní listiny budou zveřejněny ve čtvrtek.

Závod se uskuteční na koupališti ve Chřibské (okr. Děčín)
Koupaliště se nachází cca 500 m od náměstí, kde již bude značení. Na náměstí se rovněž nachází místo pro REGISTRACE. V místě označeném jako REGISTRACE si po předložení občanského průkazu převezmete startovní čip a odevzdáte vámi podepsaný Reverz (ke stažení pod článkem). Nové registrace a DĚTSKÉ registrace budou také na náměstí.

Doba během které je potřeba provést registraci:

  • Dětské registrace 7:30 – 8:45: hod
  • Sobotní závod 8:45 – 12:00 hod
  • Noční závod 20:30 – 21:45 hod
  • Nedělní závod 8:30 – 10:30 hod
  • Závodníci, kteří běží všechny 3 závody se musí registrovat na každý závod samostatně, v časech které jsou uvedeny výše.

Berte na vědomí, že registrace není v místě závodu a doražte s dostatečným předstihem.
Parkování  přímo u koupaliště nebude povoleno. K parkování budou určené plochy vyznačené na přiložené mapě. Dbejte prosím pokynů pořadatelů a šetřete parkovacím místem.

Každý závodník si hlídá svůj startovní čas a včas bude připraven v prostoru startu.

Překážky
Na zdolání překážky má každý závodník neomezený počet pokusů (s výjimkou střelby, balancu a překážek, které budou označeny cedulkou „pouze 1 pokus“). Na každé překážce se musí závodník pokusit tuto zdolat. Nelze překážku zcela vynechat a jít rovnou na „trest“.  Za nesplnění každé překážky je závodník povinen provést „trest“ (bude upřesněno u každé překážky). V průběhu závodu budou některé překážky označeny jako povinné (např.  nošení břemene, plazení atd). Tyto překážky jsou povinné a není místo nich tedy možné provádět handicap. Nezdolání těchto překážek = diskvalifikace.

Dodržujte pokyny dobrovolníků u překážek.

Přísný zákaz odhazovaní jakýchkoliv obalů a jiných odpadků mimo občerstvovací stanice. Porušení tohoto pravidla = diskvalifikace.

Dodržujte „pravidlo rychlejšího“. Pomalejší závodník je povinen umožnit předběhnutí rychlejšímu závodníkovi.

Trasa závodu

Značení bude provedeno páskou červeno bílé barvy a šipkami s logem Šnek Race.
Během závodu nedojde k omezení silničního provozu. Při běhu po pozemní komunikaci proto dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte pravidla silničního provozu.

Děkujeme 🐌🐌🐌